מעבדות מילודע & מיגל
בטיחות מזון

בטיחות מזון

אבטחת בטיחות מזון מטרתה למנוע הגעת מזון המסכן את הבריאות אל הציבור. אכילת מזון שאינו עומד בתקן בטיחות מזון עלולה לגרום לנזקים חמורים בבריאות האדם, כמו מחלות קשות ואף למוות. אבטחת בטיחות המזון נוגעת בכל שלבי הייצור של חומר הגלם, ההכנה, העיבוד, הטיפול והאחסון של המזון באופן שימנע התפתחות והיווצרות של מחלות או כל גורם סיכון בריאותי אחר. בכל שלב עלולים להתפתח או להשפיע גורמי סיכון שונים ותהליך בטיחות מזון בא לתת מענה גם ברמת המניעה.  

מעבדות מילודע& מיגל מקבוצת Mérieux NutriSciences  פועלות  לשמירה ולשיפור בטיחות המזון ואיכותו באמצעות מחקרים, מצוינות מדעית וחדשנות בתחום בטיחות ואיכות המזון החל משלב הרעיון והפיתוח ועד להגעת המוצר אל הצרכן וכמובן בקרה הדוקה של כל התהליכים באופן שוטף.. בטיחות ובדיקות איכות היא בלב המומחיות שלנו כשותפים המובילים את תעשיית המזון בישראל ובעולם .


בדיקות ושירותי בטיחות מזון באים לטפל ולמנוע ארבעה סוגי סיכונים:
סכנות ביולוגיות – נוכחות חיידקים ועובשים במזון ברמה גבוהה מהמוגדר בתקן כפועל יוצא של ייצור, אחסון והגשה לצרכן בתנאים לא נאותים
סכנות כימיות – חומרי הדברה בפירות וירקות כתוצאה מאי חיטוי, שימוש בחומרי הדברה ןניקוי מסוכנים אשר עלולים לחדור אל הפרי/ירק ועוד
סכנות פיזיקליות –  אין צורך, זה מושג ברור.
וסכנות אלרגיות – בדיקות לנוכחות של מוצרים רבים העלולים לגרום לתגובות אלרגיות שונות. מטרת הבדיקות היא בין היתר בירור מקדים ואיתור רגישויות במזון עבור הציבור הרחב

כיום  קיימת יותר ויותר מודעות לנזקים שיכולים להיגרם כתוצאה מצריכת מזון לא בטיחותי. משרד הבריאות ומשרד החקלאות הקשיחו את הדרישות אל מול כל ספקי השירות בענף המזון מתוך מאמץ למזער את הנזקים וכוונה לשמור ככל שניתן ,שמירה מלאה על בריאות הציבור.  הדרישות מייצגות את רמות המקסימום של המצאות גורמי הסיכון המותרים במזון. הטכנולוגיה כל הזמן מתקדמת והיא מאפשרת יותר ויותר עם הזמן זיהוי והורדה של רמת גורמי הסיכון במזון. בעקבות כך מתבצעים שינויים בהגדרת התקן ובדרישות התקן.

מעבדות מילודע&מיגל נמצאות בקשר מתמיד עם משרד הבריאות, משרד החקלאות וכל גוף רגולטורי רלוונטי בארץ ובעולם פועלות עפ"י התקנים הנדרשים ומבצעות באופן מתמיד מחקר ופיתוח על מנת לשפר את השירותים המוענקים.
בנוסף אנו מספקים שירותי בדיקה, ייעוץ והכוונה למפעלי מזון, יבואנים ויצואנים של מזון ולכל העסקים והגופים בענף המזון, תעשיית המזון והחקלאות.  
מעבר לבדיקות השגרתיות ניתן לקבל יעוץ בנוגע לתוויות וסימוני מזון לייצוא לכל מדינה בעולם, כמו כן תמיכה מלאה של אנליזות בתחום הכימיה ומיקרוביולוגיה.

גורמים מסכנים לדוגמא:
חומרי ההדברה
חומרים משמרים וצבעי מאכל זיהומים
רעלנים. אלרגנים ועוד.

 

תקנים, הסמכות והכרה של מילודע&מיגל

מילודע&מיגל מקבוצת Mérieux NutriSciences  הינה מעבדה מוסמכת ע"י הרשות להסמכת מעבדות בעלת תקן 17025 ומוכרת על ידי משרד הבריאות ומשרד החקלאות לביצוע בדיקות מזון, בדיקת שאריות חומרי הדברה ועוד.
שירותי הבדיקות והבקרה מבוצעים תוך הקפדה מלאה על סודיות, על פי פרוטוקולים כתובים הנסמכים על תקנים ישראלים, STANDARD METHODS, EP, EPA, ISO ,USP ותקנים בינלאומיים נוספים.  כל התהליכים מבוקרים ע"י מחלקת אבטחת איכות המבקרת את כל התהליכים ומפקחת על דיוקם, אמינותם ועמידתם של התהליכים במעבדות בתקנים המחמירים ובהכרות הנדרשות.

>> קראו עוד על דרישות התקן

עצם היותנו ממשפחת מעבדות Mérieux NutriSciences  קבוצה המונה כ-100 מעבדות המתפרשות על פני 22 מדינות ברחבי העולם,  אנו חשופים למידע מהיר ועדכני לגבי פיתוח בדיקות חדשות בותקנים בינלאומיים בתחום בטיחות ואיכות המזון, וכמו כן מידע אונליין על חדשות, טרנדים, ספי רגישות, חידושים, רגולציות חדשות, מידע כללי וחדשני מרחבי העולם, עובדה  המציבה אותנו  תמיד ובזמן אמת כמה צעדים לפני כל היתר.

 

חלק ממגוון הבדיקות המבוצעות במעבדות מילודע&מיגל

בדיקות בטיחות מזון:
מיקרואורגניזמים מזהמי מזון
סטריליות מסחרית
כושר השתמרות של מוצרים משומרים
חיי מדף של מוצרים שונים
שאריות חומרי הדברה במזון לרבות פחמימנים מוכלרים, זרחנים אורגניים, חנקנים אורגניים, פירטרואידים וכו', רעלנים כגון : מיקוטוקסינים ובהם אפלטוקסינים ואוכראטוקסינים,
בדיקות לשאריות מתכות כבדות
בדיקות חומרים משמרים
בדיקות מתכות במזון
בדיקות אקרילאמיד
בדיקות מיגרציה
ועוד


בדיקות לסימון מזון :
ערך קלורי
רמת חלבון
שומן
פחממות
ועוד

בדיקות הרכב תזונתי:
חוצות שומן
סוכרים
כולסטרול
שומן רווי
ועוד

בדיקות לתוספי מזון:
סוכרים
ויטמינים
מינרלים
חומצות אמינו
ועוד


בדיקות עפ"י דרישות תקן ישראלי
במזון כמו: שמן זית, תה, שמן למאכל, קפה ועוד
בדיקות מינרליות כמו: ברזל, אשלגן, סידן, נתרן, מגנזיום ועוד

 

בדיקות בטיחות לניטור סביבת עבודה:
דיגום מים בתהליכים שונים בייצור השוטף
ביצוע ניטור זיהומים של חדרים נקיים במפעלים (כבדיקה בלתי תלויה): אוויר, משטחים, ידי עובדים וביגוד
וולידציות לחדרים נקיים- דיגומי אוויר, משטחים ועובדים על ידי Air Sampler  מכוייל לספיקות קבועות בעזרת     צוות מיומן של דוגמים - ביצוע וולידציה מלאה החל משלב בניית חדר נקי ועד לסיום התהליך. 
ועוד.

 

הבדיקות הנרחבות והקפדניות של מילודע&מיגל מקבוצת Mérieux NutriSciences   הצוות המקצועי ברמה הבינלאומית והמכשור המתקדם ביותר   מעניקים לכם מענה איכותי ומהיר ככל שניתן לאבטחת המזון ואיכותו:

ביטחון בריאות הציבור ואיכות המזון הנצרך על ידו עומד לנגד עינינו לפני הכל ועל כן אנו דואגים ל:
שירותי מניעה וניהול הסיכונים שזוהו בתהליכי הבדיקות לבטיחות המזון בכל שלב.
בניית תכנית עבודה ותהליך טיפול עקבי ושיטתי למניעת סיכוני בטיחות במזון.
עמידה מלאה בדרישות התקן הקבועות בחוק ונדרשות ע"י משרד הבריאות ומשרד החקלאות, ובתקנים בינלאומיים עפ"י צורך.
פיתוח דרכים לשיפור ייצור ואיכות מוצר. דבר המבטיח מקסימום איכות וצמצום כמות ההחזרים (recall). 
שיפור וזירוז תהליכי עבודה.

עמידה בתקנים היא מחויבת על פי חוק, אך מעבר לכך יש לה חשיבות גם ברמה הכלכלית עסקית.
מחקרים רבים מוכיחים כי עמידה ברמת התקן עוזרת לכל ענפי המזון להגיע אל מוצר איכותי במינימום נזקים והחזרים, דבר המוביל לתועלת כלכלית גבוהה, בבחינת : טוב לצרכן – טוב לעסק.  

בין לקוחותינו:

יצירת קשר / קבלת הצעת מחיר

04-9853292

כל הנתונים האישיים יעובדו על ידי בקר הנתונים של מעבדות מילודע מקבוצת MXNS, כדי לענות לבקשתך. הנתונים שלך עשויים להיות מועברים לאחת או יותר ממעבדות הקבוצה הנמצאת או לא נמצאת בתוך האיחוד האירופי, במקרה הצורך, על מנת לסייע ולטפל בבקשתך

יש לך את הזכות לגשת לנתונים שלך, לבקש תיקון, למחוק, או להגביל את העיבוד . תוכלו לממש את זכות זו על ידי שליחת הבקשה שלך בדוא"ל אל: milougal@milouot.co.il

הודעתך נשלחה בהצלחה
 
EN
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
התחבר
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום